user
Rejestracja
Mój koszyk
Menu
Nasza historia
Nasza historia
140 LAT INNOWACJI W DZIEDZINIE PIELĘGNACJI PODŁÓG

Stosujemy dobre praktyki biznesowe od 1876 r.

Nasza historia
140 LAT INNOWACJI W DZIEDZINIE PIELĘGNACJI PODŁÓG

Stosujemy dobre praktyki biznesowe od 1876 r.

O firmie BISSELL

OD NASZEJ DLA TWOJEJ RODZINY

Firma BISSELL to rodzinne przedsiębiorstwo, które od przeszło pięciu pokoleń jest liderem na rynku produktów do sprzątania. Analizujemy styl życia i potrzeby naszych klientów w zakresie produktów do czyszczenia. Firma BISSELL opracowuje inteligentne i innowacyjne, a jednocześnie praktyczne rozwiązania do sprzątania domu, zainspirowane prawdziwymi sytuacjami z życia. Dorównujący nam entuzjazmem dystrybutorzy i sprzedawcy produktów BISSELL świadczą usługi na najwyższym poziomie. To tradycja, innowacyjność i entuzjazm. To nasza przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.

BISSELL siedziba, Grand Rapids
BISSELL siedziba, Grand Rapids

DBAMY O PORZĄDEK W DOMACH OD 1876 ROKU

Firma BISSELL dba o nienaganny porządek w domach od ponad 150 lat. W 1876 r. Melville i Anna Bissell byli właścicielami sklepu z porcelaną, w którym każdego dnia musieli zmagać się z kurzem i rozbitym towarem. Dlatego właśnie Melville postanowił opracować urządzenie do zamiatania dywanów, które pozwoliłoby utrzymać porządek w lokalu. Było ono tak skuteczne, że wieści o nim szybko się rozeszły i pojawili się pierwsi chętni. Wkrótce firma BISSELL sprzedawała o wiele więcej urządzeń do zamiatania dywanów niż filiżanek i spodków – ponad 1000 dziennie. 

Gdy w 1898 r. Melville BISSELL zmarł, firmę przejęła jego żona, zostając pierwszą Amerykanką na stanowisku dyrektora generalnego. Żarliwie broniła patentów firmy, a ponadto udało się jej wprowadzić produkowane urządzenia na rynki w całej Ameryce Północnej i Europie. Pod koniec lat 90. XIX w. firma BISSELL zyskała nawet królewską aprobatę, gdy jej urządzenia trafiły na dwór królowej Wiktorii. Zgodnie z jej dekretem wszystkie królewskie pałace były co tydzień sprzątane urządzeniami marki BISSELL.

Anna Bissell, pierwsza kobieta na stanowisku dyrektora generalnego
Anna Bissell, pierwsza kobieta na stanowisku dyrektora generalnego

SZAMPON… DO DYWANÓW

W 1956 r. wprowadziliśmy ręczne urządzenie do prania dywanów, uwalniając ludzkość od trudów związanych z szorowaniem dywanów na kolanach. Natomiast pod koniec lat 60. zaczęliśmy się przyglądać rozwiązaniom do wszystkich rodzajów podłóg, znacznie zwiększając wydajność czyszczenia różnych pokryć podłogowych i ograniczając związane z tym niedogodności. Najpierw wprowadziliśmy odkurzacz zintegrowany z szorowarką, suchy szampon w proszku do dywanów oraz aplikator. A także szczotkę Gamini Sweeper – pierwszą zamiatarkę dwuszczotkową.

BIG GREEN CLEAN MACHINE

W 1979 r. wprowadziliśmy pierwsze urządzenie BISSELL do głębokiego czyszczenia dywanów. Dzięki specjalnemu zbiornikowi wody czyszczenie dywanów stało się wygodniejsze i o wiele skuteczniejsze. Następnie stworzyliśmy urządzenie BISSELL Big Green Clean Machine®, pozwalające cieszyć się profesjonalnymi rezultatami czyszczenia bez potrzeby zatrudniania profesjonalistów.  W latach 90. wprowadziliśmy urządzenie PowerGroom®. Ten pierwszy odkurzacz pionowy marki BISSELL w pełni zasłużył na swoją nazwę.

PRODUKTY NAJLEPSZE DLA ZWIERZAKÓW I DLA DOMU

Choć zwierzaki często traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodziny, ankiety sugerują, że obowiązek sprzątania po nich jest jednym z głównych powodów, dla których ludzie nie decydują się na ich posiadanie lub oddają je do adopcji. 

Z tego powodu w 2005 r. wprowadziliśmy SpotBot®, nasze pierwsze przenośne urządzenie do głębokiego czyszczenia zaprojektowane z myślą o sprzątaniu po zwierzętach domowych.

Pod kierownictwem Cathy BISSELL (właścicielki trzech czarnych labradorów) nadal wspieramy naszych czworonożnych pupilów, przekazując darowizny na rzecz organizacji charytatywnych zajmujących się zwierzętami domowymi. W 2011 r. Cathy założyła fundację BISSELL Pet Foundation, organizację non-profit gromadzącą fundusze ze sprzedaży produktów marki BISSELL do sprzątania po pupilach na pomoc zagubionym, maltretowanym i porzuconym zwierzętom domowym.

Od momentu powstania fundacja BISSELL Pet Foundation zebrała ponad 500 000 USD dla przeszło 375 organizacji w 43 stanach. Jesteśmy bardzo zaangażowani w poszukiwanie domów dla bezpańskich zwierząt. Naszym celem jest zebranie dla fundacji co roku 250 000 USD ze sprzedaży produktów do sprzątania po zwierzętach. Pokazujemy również klientom BISSELL, że używanie odpowiednich narzędzi czyszczących pomoże im w pełni skoncentrować się na radości płynącej z czasu spędzanego ze swoim zwierzakiem.

BISSELL Pet Foundation – miliony zwierząt przebywają w schroniskach w całym kraju. BISSELL Pet Foundation walczy z bezdomnością zwierząt i pragnie, aby każde z nich znalazło kochający dom.
- Cathy Bissell
BISSELL Pet Foundation – miliony zwierząt przebywają w schroniskach w całym kraju. BISSELL Pet Foundation walczy z bezdomnością zwierząt i pragnie, aby każde z nich znalazło kochający dom.

Powrót do czystego domu

Do dziś firma BISSELL pozostaje firmą rodzinną i z entuzjazmem pomaga w łatwym i skutecznym sprzątaniu domów, pozwalając szybciej odłożyć odkurzacz, cieszyć się życiem i wracać do czystego domu. Niezależnie od tego, czy chodzi o sprzątanie jedzenia rozrzuconego przez niemowlęta, czerwonego wina, błota, czekolady, kociej sierści czy „niespodzianki” pozostawionej przez psa, pomożemy je usunąć w okamgnieniu, aby Twój dom służył do tego, do czego został stworzony – czyli do życia w nim.