Czego szukasz?

WIOSENNE PORZĄDKI PRZED PODRÓŻĄ

Wakacje powoli mają się ku końcowi, ale z pewnością wielu z nas uda się jeszcze wyrwać na krótki urlop. Przed nami przecież długi sierpniowy weekend! Rodzinny wyjazd to ogromna przyjemność, ale nikt nie lubi wracać do brudnego domu. Przygotowaliśmy dla ciebie listę 5 obowiązkowych czynności, które należy wykonać przed każdą podróżą:

 

1. Zmień pościel

Czynność ta nie należy do najpopularniejszych obowiązków domowych, ale mimo wszystko warto to zrobić, bo właśnie dzięki takim szczegółom cieszysz się, że jesteś w domu. Obojętnie, czy spędziłeś weekend w uroczym hotelu z czystą pościelą, czy brudziłeś się pod namiotem, powrót do własnego, świeżego łóżka na pewno przedłuży przyjemność z podróży.

2. Opróżnij lodówkę

Łatwo o tym zapomnieć, a konsekwencje potrafią być paskudne. Nie ma nic gorszego, jak wrócić do domu po przyjemnym wypadzie i w lodówce natknąć się na zielono-szare siedlisko pleśni. Nie zapomnij wyrzucić jedzenia, które zepsuje się w trakcie twojego wyjazdu. Oszczędzi ci to widoku i zapachu obrzydliwej pleśni po powrocie.

3. Wynieś śmieci

Ta czynność także nie ma zbyt wielu zwolenników. Ale ma sens. Nie chcesz chyba, żeby żywność, którą wyrzuciłeś przed wyjazdem, dojrzewała w koszu na śmieci podczas twojej nieobecności. Zawsze wyrzuć śmieci przed wyjazdem. Jeśli śmieciarka przyjedzie dopiero jutro, nic nie szkodzi. Śmieci na widoku stwarzają wrażenie, że ktoś jest w domu, i odstraszają złodziei. Możesz również poprosić sąsiadów o odstawienie kosza, a przy okazji ich kolejnego wyjazdu odwdzięczysz im się podobną przysługą.

4. Wyczyść toaletę

Jeśli nie będzie cię dłużej niż jeden dzień, zawsze przed wyjazdem lekko odśwież toaletę. Nie chcesz chyba zostawić na klika dni ubrudzonej muszli. Dzięki temu po powrocie przywita cię świeża, pachnąca toaleta.

5. Pomyj naczynia

Nie ma kompromisów, jeśli chodzi o jedzenie. Przed wyjazdem nie zapomnij pomyć brudnych naczyń. Lub jeśli wolisz, nastaw zmywarkę na ostatnie mycie przed wyjściem z domu. Jeśli nie przepadasz za gotowaniem, na pewno wyda ci się ono mniej straszne, gdy po powrocie będzie czekać na ciebie czysta kuchnia bez sterty brudnych naczyń do pomycia.

Spakuj się dzień wcześniej, a dzięki temu zyskasz chwilę czasu na posprzątanie domu przed wyjazdem, co uczyni twój powrót zdecydowanie przyjemniejszym. Brudny dom zburzy twój wakacyjny spokój i wymusi na tobie szybki powrót do szarej rzeczywistości. Posprzątaj dom przed wyjazdem, a po powrocie ciesz się spokojem i świeżością.

Powodzenia!