Czego szukasz?

W PIĘCIU KROKACH: JAK WYSPRZĄTAĆ DOM PRZED GRILLEM

Nie żegnaj się z latem i zaproś znajomych na grilla! Nie pozwól, żeby bałagan w domu przeszkodził ci w dobrej zabawie z przyjaciółmi. Oto jak w pięciu prostych krokach bezstresowo posprzątać dom.

Od czego zaczynamy? Goście na grillu większą część czasu spędzają na zewnątrz, dlatego główne obszary w domu, które wymagają sprzątania to wejście, salon, kuchnia i łazienka. Nie ma potrzeby sprzątać całego domu, warto skupić się jedynie na ścieżce, którą będą pokonywać goście – ludzie będą zwracać uwagę na stoły, półki i miejsca, na które można odstawić napój.

 

Plan w pięciu krokach:

1. Odśwież dom i posprzątaj rupiecie

Zanim zaczniesz, otwórz kilka okien i przewietrz dom, by pachniał świeżością i czystością. Gdy zapalisz świecę zapachową lub spryskasz przestrzeń odświeżaczem, nadasz jej ładnego aromatu i klimatu. Następnie czas uprzątnąć przestrzenie imprezowe ze zbędnych rupieci. Na czas imprezy niepotrzebne artykuły, takie jak kosz na pranie, najlepiej przenieść w inne miejsce. To najprostsze rozwiązanie.

2. Wielkie wejście

Wejście to pierwsze miejsce, które zobaczą twoi goście, dlatego już tutaj masz szansę zrobić dobre pierwsze wrażenie. Zamieć wejście z zewnątrz i pozbądź się wszelkich brudów. Następnie przejdź do środka i zamieć korytarz, usuń niepotrzebne rupiecie i schowaj buty, kurtki, czapki i pocztę. Zetrzyj kurz ze stołów i elementów dekoracyjnych i rozpyl odświeżacz.

3. Przygotuj salon

Zbierz wszystkie przedmioty, które leżą nie na miejscu, uporządkuj kanapy, popraw poduszki i rozłóż narzuty, które zakryją wszelkie plamy (nie będzie to konieczne, jeśli użyjesz któregoś z rozwiązań BISSELL). Następnie wyczyść stół, telewizor i inne zakurzone powierzchnie ściereczką z mikrofibry. Na koniec odkurz podłogę z kurzu lub sierści i nie zapomnij o listwach przypodłogowych, które możesz wyczyścić przy użyciu dodatków takich jak szczotka lub wąż.

4. Atak na kuchnię

Punktem pierwszego ataku będą zlew i naczynia. Umyj naczynia w zmywarce, jeśli ją masz, i włóż je do szafek. Potem porządnie wyczyść zlew – powinien być nieskazitelnie czysty i lśniący – urządzenie BISSELL Steam Shot™ z pewnością ci w tym pomoże! Następnie posprzątaj blaty, schowaj niepotrzebne urządzenia i przetrzyj je ściereczką z mikrofibry nasączoną płynem do mycia kuchni lub jednorazowymi nawilżanymi chusteczkami. To samo zrób z piecem, szafkami i lodówką. Nie zaszkodzi również posprzątać wnętrze lodówki i zrobić miejsce na przekąski, napoje i inne smakołyki. Na koniec wyczyść podłogę mopem parowym, by można było się w niej przeglądać.

5. Łazienka, świątynia czystości

Najważniejsze pomieszczenie zostaw sobie na koniec – poświęć łazience najwięcej uwagi. Nie znaczy to, że musisz na kolanach szorować podłogi, ale dobrze jest wyczyścić te elementy wyposażenia łazienki, z których goście z pewnością będą chcieli skorzystać, czyli toaletę, lustro, umywalkę i blat. Zacznij od pochowania do szafek przedmiotów zalegających na blacie lub w innych miejscach. Następnie porządnie wyczyść zlew, blat i lustro przy pomocy uniwersalnego urządzenia BISSELL Steam Shot™. Później zabierz się za toaletę – wyczyść deskę i muszlę od wewnątrz i z zewnątrz. Nie zapomnij również założyć świeżej rolki papieru toaletowego. Użyj odświeżacza lub zapal świeczkę zapachową, a nadasz łazience atmosferę spa. Koniecznie wyłóż świeże, miękkie ręczniki do rąk. Na koniec przetrzyj podłogę mopem parowym i gotowe.

Widzisz, jakie to proste? Skorzystaj z naszych pięciu kroków i nie daj się zniechęcić do zabawy.