BISSELL to rodzinna firma, która od już pięciu pokoleń przoduje na rynku domowej czystości. Pragniemy ponad wszystko poznać i zrozumieć styl życia naszych klientów i ich potrzeby czystości. W tym celu badamy środowisko domowe, w którym żyją, i ich zwyczaje związane ze sprzątaniem. Dzięki temu mamy solidne podstawy do tego, by tworzyć innowacyjne rozwiązania w dziedzinie domowej czystości, dla których inspiracją jest prawdziwe życie. Partnerzy BISSELL dokładają wszelkich starań, by zapewnić Tobie najlepszą obsługę, bo wiedzą, że na to zasługujesz. Oto tradycja, innowacje i pasja. A to nasza przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.

Jesteśmy ekspertami od czystego domu!


Historia

Biznes na poziomie od 1876

My też wcale nie mieliśmy zamiaru sprzątać w leniwy sobotni dzień - po prostu tak jakoś wyszło. W 1876 roku Melville R. BISSELL wraz z żoną Anną prowadzili mały sklep z porcelaną w Michigan. Ponieważ sklepowe dywany ciągle wymagały czyszczenia (brzmi znajomo?), Melville wymyślił i opatentował wyjątkową szczotkę do dywanów. Wkrótce klienci i znajomi zaczęli dopytywać, gdzie można kupić takie cudo, i tak narodził się nowy biznes.


Światem rządzą kobiety! Oto motto BISSELL.

Gdy w 1889 roku Melville BISSELL umarł, wiadomo było, kto powinien zająć się prowadzeniem firmy. Anna przejęła obowiązki męża i została pierwszą kobietą na stanowisku CEO w Ameryce. Zaciekle broniła patentów firmy i z powodzeniem sprzedawała szczotki na rynkach w Ameryce Północnej i Europie. Pod koniec lat 90-tych XIX wieku firma BISSELL zyskała nawet wierną fankę w osobie królowej Wiktorii, która życzyła sobie, by raz w tygodniu wyszczotkować pałac “BISSELLEM”. Odtąd sprzątanie królewskich brudów stało się znacznie mniej uciążliwe i czasochłonne, z czego zapewne najbardziej ucieszyły się panie sprzątaczki.


Sprzątanie może być latwe

Szkoda tracić czas, gdy na świecie czeka tyle przyjemności. Podbiliśmy już pałac, więc teraz mogliśmy zacząć prace nad nowymi produktami BISSELL, które uczyniłyby sprzątanie jeszcze łatwiejszym. W 1956 wprowadziliśmy na rynek ręczny odkurzacz do prania dywanów, dzięki któremu szorowanie dywanów na kolanach odeszło w zapomnienie. Kopciuszku, nie musisz nam dziękować. Ledwie rok później nasz odkurzacz Shampoo Master zdobył nagrodę Bachnera za największe osiągnięcie w jakże fascynującej dziedzinie praktycznego zastosowania formowanych tworzyw sztucznych. Byliśmy nie do zatrzymania. Pod koniec lat 60-tych opanowaliśmy już wszystkie powierzchnie i zrewolucjonizowaliśmy sposób, w jaki ludzie czyszczą swoje domy. Dzięki naszym nowym produktom, takim jak pierwszy odkurzacz i szorowarka w jednym, proszek do prania dywanów na sucho i pierwsza dwuczęściowa szczotka Gemini, sprzątanie nigdy wcześniej nie było tak łatwe.


Czyszczenie do głębi

W 1979 wyczarowaliśmy pierwsze urządzenie BISSELL do głębokiego czyszczenia dywanów i tym samym zakończyliśmy erę brudnych podłóg. Następnie pod koniec lat 80-tych zrobiliśmy coś dokładnie odwrotnego i stworzyliśmy BISSELL SC, naszą pierwszą maszynę do głębokiego czyszczenia, która nie wymaga podłączenia do źródła wody. W rezultacie głębokie czyszczenie stało się wygodniejsze i efektywniejsze niż przedtem, co wyznaczyło kierunek, w którym do dziś konsekwentnie podążamy, tworząc takie produkty jak BISSELL Big Green Clean Machine®, nazywany “Tatuśkiem” głębokiego czyszczenia. Dodatkowo w latach 90-tych wprowadziliśmy pierwszy odkurzacz pionowy marki BISSELL o wiele mówiącej nazwie PowerGroom®.


Włochata sprawa

To nic strasznego! W pierwszych latach XXI wieku odkryliśmy, że wszyscy w BISSELL uwielbiamy zwierzęta (72% z nas ma w domu jakieś zwierzę!). Kochamy naszych czworonożnych przyjaciół za wiele rzeczy, ale przywiązanie do czystości w domu z pewnością nie jest jedną z nich. Gdy dowiedzieliśmy się, że kwestia czystości może odstraszać potencjalnych chętnych do adopcji, musieliśmy coś z tym zrobić. W 2001 zaangażowaliśmy się we współpracę ze stroną Petfinder.com, która pomaga użytkownikom znaleźć zwierzę do adopcji, a w 2005 stworzyliśmy przenośne urządzenie do głębokiego czyszczenia SpotBot®, nasz pierwszy produkt zaprojektowany z myślą o sprzątaniu po pupilach. Pod przewodnictwem Cathy BISSELL (mamy trzech czarnych labradorów) wspieraliśmy szereg amerykańskich organizacji charytatywnych na rzecz zwierząt domowych. W końcu w 2011 roku Cathy założyła fundację BISSELL Pet Foundation, organizację non-profit działającą na rzecz zaginionych, maltretowanych, zaniedbanych i porzuconych zwierząt domowych. Fundacja pozyskuje fundusze ze sprzedaży produktów BISSELL dla miłośników zwierząt. Od jej założenia fundacja przekazała ponad 500 000 dolarów 375 różnym organizacjom w 43 stanach. By kontynuować dobrą pracę fundacji, docelowo chcemy pozyskiwać 250 000 dolarów rocznie ze sprzedaży naszych produktów przeznaczonych do sprzątania zwierzęcego bałaganu. Wierzymy, że każde zwierzę zasługuje na dom, dlatego pragniemy pokazać klientom BISSELL, że z odpowiednimi narzędziami posiadanie zwierzaka nie jest pełne kłębów sierści i przykrych niespodzianek, tylko radości i wiernego towarzystwa.


Czysto jak w domu

Firma BISSELL do dziś pozostaje w rodzinnych rękach. Nie zmienił się także nasz podstawowy cel - jesteśmy po to, by pomóc Ci łatwo i skutecznie posprzątać dom, więc odstaw odkurzacz i ciesz się życiem w czystości. Pomożemy Ci szybko uporać się z każdym bałaganem, z rozrzuconym obiadem Twojego dziecka, czerwonym winem, błotem, czekoladą, sierścią kota lub psią niespodzianką. Wszystko po to, żebyś w domu mógł skupić się na najważniejszej czynności - na życiu.