MultiReach Ion XL 25.2V

Odkurzacze pionowe

Idealne do szybkich, codziennych porządków

1  /  7

MultiReach Ion XL 25.2V

O 75% większa wydajność czyszczenia* przez nawet 50 minut

Szukasz odkurzacza o dużej mocy, zapewniającego czyszczenie od krawędzi do krawędzi? Nowy Multireach™ 25.2V skrywa w swojej w kompaktowej obudowie moc, której potrzebujesz, aby w niezakłócony sposób usunąć małe zabrudzenia lub uporządkować całe pomieszczenie. Dzięki innowacyjnej technologii EdgeREACH™ jedyne co musisz zrobić, to wcisnąć przycisk, aby cała moc ssania została skierowana do bocznych części końcówki, pozwalając na dokładniejsze czyszczenie powierzchni w okolicach krawędzi i rogów oraz pod meblami.

* W stosunku do MultiReach Ion 25 V

O 75% większa wydajność czyszczenia* przez nawet 50 minut

Akumulator litowo-jonowy 25,2 V odkurzacza Multireach™ 25.2V umożliwia do 40 minut nieprzerwanej pracy o dużej mocy

Dzięki technologii EdgeREACH™, wyjątkowej funkcji oferowanej wyłącznie przez BISSELL, cała moc ssania kierowana jest do krawędzi końcówki, podczas gdy kanał ssania w przedniej części jest blokowany. Rozwiązanie to umożliwia wyjątkowo skuteczne odkurzanie aż do samych listew podłogowych

Odkurzacz Multireach™ 25.2V jest niewiarygodnie lekki i wygodny w użytkowaniu – nadaje się idealnie do codziennych porządków

Uchwyt składany w dwóch miejscach pozwala na dotarcie do powierzchni pod meblami oraz łatwe przechowywanie; wyjmowany odkurzacz ręczny umożliwia czyszczenie powierzchni powyżej podłogi – wszędzie tam, gdzie znajduje się kurz i brud

Dołączone akcesorium do czyszczenia szczelin ze szczotką do usuwania kurzu pomagają w czyszczeniu trudno dostępnych miejsc, a dodatkowa rura dotrze do wyżej położonych powierzchni

Panel kontrolny na uchwycie pozwala regulować moc ssania oraz włączać lub wyłączać szczotkę

Urządzenie wyposażone jest w cyfrowy wyświetlacz, który pokazuje stan napełnienia worka, stan naładowania akumulatora oraz informację dotyczącą aktywacji funkcji EdgeREACH

Pokaż więcej

Bezpieczne użycie dla marmuru, ceramiki, kamienia, winylu, laminatu, linoleum i wodoszczelnych podłóg z twardego drewna.

Specyfikacja ogólna

Czyszczone powierzchnie Wykładziny, Podłogi twarde, Czyszczenie poza podłogą, Schody
Color Tytan i limonka

Specyfikacja techniczna

Dodatkowa szczotka obrotowa En cours de test
Typ baterii 25 V Li-Ion
Pojemność (l) 0.6 L
Stacja ładująca Tak
Czas ładowania 4 heures
Przyciski na uchwycie Tak
Filtracja Filtre plissé Clean Turn™
Składany uchwyt Tak
Odkurzanie twardych powierzchni 0.97
W zestawie MultiReach XL 25.2V, mode d'emploi
Poziom hałasu (dB) 77 dB(A)
Odkurzanie podłóg 0,97
Odkurzanie dywanów 22% (ASTM tapis moelleux)
Wyjmowana szczotka Tak
Czas pracy 50 minutes
Moc ssania (aW) 17 aW
Moc zmienna Tak
Narzędzia Brosse à outil, suceur pour les escaliers et les meubles, tube-rallonge pour l'aspirateur de table
Wyjmowana szczotka obrotowa Yes
Waga 2.63 kg

FAQ

• Modele 1311 i 1312 mają regulację siły ssania na uchwycie. Pamiętaj o dostosowaniu siły ssania do rodzaju czyszczenia. Ssaniem można sterować, naciskając przycisk +/- na uchwycie. Słychać będzie różnicę w dźwięku silnika — głośniejszy przy większej sile ssącej i niższy przy mniejszej.

• W odkurzaczach 1311 i 1312 zastosowano technologię EdgeReach™. Jeśli urządzenie nie działa poprawnie, sprawdź, czy wyłączono technologię EdgeReach. Jeśli nie została wyłączona, kurz będzie rozdmuchiwany z przodu urządzenia i nie będzie wciągany. Jeśli jednak chcesz używać technologii EdgeReach, naciśnij przycisk „EdgeReach” na uchwycie. Spowoduje to włączenie funkcji EdgeReach i zaświecenie kontrolek po obu stronach stopy, aby było wiadomo, że jest ona włączona. (Patrz zdjęcia poniżej).

EdgeReach bar

Sprawdź, czy stopa jest całkowicie wsunięta do korpusu urządzenia i czy odkurzacz ręczny jest całkowicie zablokowany na miejscu w korpusie urządzenia. Jeśli odkurzacz ręczny nie będzie w pełni zablokowany na miejscu na korpusie odkurzacza, urządzenie nie włączy się.

Odłącz odkurzacz ręczny od korpusu urządzenia. Złap za uchwyt odkurzacza ręcznego i wyciągnij go.

Sprawdź, czy pojemnik na śmieci jest pusty. Naciśnij czarny przycisk poniżej przycisku zasilania na odkurzaczu ręcznym. Pociągnij pojemnik na śmieci w dół, wyjmij filtr i ekran filtru, a następnie wysyp śmieci do kosza. (Patrz zdjęcie poniżej).

dirt cup

Sprawdź, czy pojemnik na śmieci jest prawidłowo zamocowany do odkurzacza ręcznego. Przy zakładaniu powinno być słyszalne kliknięcie, a między pojemnikiem a pakietem baterii nie powinno być odstępów. (Patrz zdjęcie poniżej).

BISSELL multireach

Odłącz odkurzacz ręczny od korpusu urządzenia. Odłącz pojemnik na śmieci od odkurzacza ręcznego i włącz urządzenie, aby sprawdzić siłę ssania w rurze silnika. (Patrz zdjęcie poniżej).

suction

Jeśli w przewodzie silnika jest ssanie przy odłączonym odkurzaczu ręcznym, włącz zasilanie i sprawdź ssanie na końcu dyszy.

Jeśli nie ma ssania, sprawdź, czy dysza nie jest zatkana. Jeśli tak, usuń przeszkodę i ponownie sprawdź ssanie.

Suction power

Czy pojemnik na śmieci jest pełny? Jeśli jest pełny, opróżnij go. Jeśli jest pusty, sprawdź filtr i ekran filtru. Czy są brudne? Jeśli są brudne, zdejmij pojemnik na śmieci z odkurzacza ręcznego. Wyciągnij ekran filtru, który zawiera filtr, ze środka pojemnika na śmieci. Wyciągnij biały filtr (musisz odblokować filtr, aby go wyciągnąć) i umyj ekran filtru i filtr w ciepłej wodzie z łagodnym detergentem. Przed włożeniem ich z powrotem do pojemnika na śmieci sprawdź, czy są zupełnie suche. (Na zdjęciach poniżej przedstawiono, jak usunąć filtr z ekranu).

filter

filter

Umyj wnętrze pojemnika na śmieci i ponownie zainstaluj filtry, złóż odkurzacz ręczny i zamocuj na korpusie urządzenia. Sprawdź ssanie urządzenia. Kontynuuj, jeśli w dalszym ciągu nie ma ssania.

Zdejmij stopę i sprawdź drożność w trzech miejscach (patrz zdjęcia poniżej):

floor nozzle

filter

Czy stopa jest zamocowana na swoim miejscu? Podczas poprawnego mocowania do urządzenia powinno być słyszalne kliknięcie.

• Czy urządzenie jest całkowicie naładowane? Jeśli nie, znajdź w często zadawanych pytaniach zagadnienie „Brak zasilania” i poszukaj instrukcji dotyczących ładowania.

• Jeśli po wykonaniu powyższych procedur rozwiązywania problemów siła ssąca urządzenia jest mała lub nie ma ssania w ogóle, należy skontaktować się z firmą BISSELL.

Czy akumulator jest całkowicie naładowany? Jeśli nie, przed naładowaniem sprawdź, czy urządzenie jest w wyłączone, a ładowarka jest podłączona do czynnego gniazdka sieci elektrycznej.

Modele 1311 i 1312 wymagają pełnego, 4-godzinnego cyklu ładowania przed pierwszym użyciem; kolejne ładowania mogą trwać do 4 godzin, zależnie od stopnia rozładowania.

 

Charging

 

Model 1313 wymaga pełnego, 8-godzinnego cyklu ładowania przed pierwszym użyciem; kolejne ładowania również wymagają pełnych 8 godzin, aby bateria zachowała pełną pojemność.

 

Charging

 

Używaj wyłącznie ładowarki dostarczonej z odkurzaczem MultiReach; sprawdzaj, czy ładowarka jest prawidłowo podłączona do podstawy ładującej, jeśli dany model ją ma.

• Czy przewód zasilający jest pewnie podłączony do gniazdka? o Jeśli tak, sprawdź, czy nie zadziałał bezpiecznik w domowej instalacji elektrycznej. o Sprawdź, czy ładowarka jest prawidłowo podłączona do podstawy ładującej. o Sprawdź, czy ładowarka jest ciepła. o Jeśli ładowarka nie nagrzewa się podczas ładowania (patrz diagramy powyżej), może być konieczna jej wymiana. Uwaga: Ładowarka nie będzie się nagrzewać, jeśli urządzenie jest już naładowane lub prawie naładowane.

Jeśli po wykonaniu wszystkich tych czynności w dalszym ciągu nie ma zasilania, skontaktuj się z firmą BISSELL.

Wszystkie odkurzacze Multireach™ wyłączą ładowanie po pełnym naładowaniu. Jednak modele 12 V należy ładować tylko po kompletnym rozładowaniu. Modele 18 V i 15,2 V mogą być podłączone do ładowarki przez cały czas.

Siła ssąca nie maleje
- Model 1311 działa około 40 minut z normalną siłą ssania i około 28 minut ze ssaniem maksymalnym.
- Model 1312 działa około 30 minut z normalną siłą ssania i około 20 minut ze ssaniem maksymalnym.
- Model 1313 działa około 15 minut (w tym modelu nie ma regulacji ssania).

Lżejszy i bardziej kompaktowy - Akumulator NiMH ma taki sam ciężar i wymiary jak akumulator litowo-jonowy.

• Długi okres przechowywania
- Akumulatory NiMH mogą codziennie rozładowywać się o 1–5% swojej pojemności. Akumulatory litowo-jonowe mogą zachowywać energię nawet przez miesiące przechowywania.

• Prosta konserwacja, brak efektu pamięci akumulatora

Oznaczenie modelu i numer seryjny znajdują się z tyłu odkurzacza ręcznego.

Multireach serial number

Czy pojemnik na śmieci jest pełny?

Jeśli pojemnik na śmieci jest pełny, opróżnij go.

Jeśli jest pusty, sprawdź, czy nie brakuje filtru i ekranu filtru, a jeśli są, sprawdź, czy są poprawnie zamontowane w pojemniku na śmieci (filtr blokuje się w ekranie filtru). (Patrz zdjęcia poniżej).

 

filter

 

filter

 

Czy nie brakuje filtru?

Jeśli tak, należy go zamówić. Nie wolno korzystać z urządzenia bez filtru i ekranu filtru. Może to spowodować uszkodzenie silnika i unieważnienie gwarancji.

Czy filtr lub ekran filtru jest brudny?

o Jeśli tak, zdemontuj pojemnik na śmieci z odkurzacza ręcznego. Wyciągnij ekran filtru, który zawiera filtr, ze środka pojemnika na śmieci. Wyciągnij biały filtr (musisz odblokować filtr, aby go wyciągnąć) i umyj ekran filtru i filtr w ciepłej wodzie z łagodnym detergentem. Przed ponownym zamontowaniem filtrów w pojemniku na śmieci sprawdź, czy są całkowicie suche a wnętrze pojemnika jest czyste. (Na zdjęciach poniżej przedstawiono, jak usunąć filtr z ekranu).

 

filter

 

filter

 

Wymyj wnętrze pojemnika na śmieci przed zamontowaniem filtrów, aby dokładnie zamontować filtry.

 

Czy pojemnik na śmieci jest prawidłowo zatrzaśnięty na miejscu?

Jeśli nie, zdemontuj pojemnik na śmieci i zamontuj go ponownie. Zatrzaśnięciu na korpusie odkurzacza ręcznego powinien towarzyszyć odgłos kliknięcia.

Jeśli odkurzacz w dalszym ciągu wydmuchuje kurz, skontaktuj się z firmą BISSELL.

 • Sprawdź, czy zasilanie szczotki jest włączone. Jeśli nie, szczotka nie będzie się obracać. Uwaga: Włącznik szczotki jest wyłączany za każdym razem, gdy odkurzacz jest wyłączany.

  Sprawdź, czy nic nie blokuje rolki szczotki.

 • Jeśli są przeszkody:
  -  Urządzenie wyposażono w zabezpieczenie rolki, które wyłącza ją, gdy większy przedmiot zablokuje szczotkę.
  -  W takim przypadku należy wyłączyć urządzenie i usunąć blokadę.

  o Jeśli nie widać przeszkód...
  -  Może być konieczne wyczyszczenie rolki szczotki ze śmieci. Wyłącz odkurzacz i odwróć szczotką do siebie
  -  Z prawej strony na stopie u dołu urządzenia znajduje się mechanizm blokujący. Jeśli jest zablokowany, suwak wskazuje symbol blokady. Aby odblokować, przesuń strzałkę w kierunku symbolu odblokowania. (Patrz zdjęcia poniżej).

  lock

  Podnieś zatrzask, wyjmij szczotkę z podstawy i wyczyść ją ze śmieci. (Zobacz na zdjęciach poniżej, gdzie jest zatrzask).. Note:  o Uwaga: Nie ma paska do wyjęcia i sprawdzenia.

  lift the tab

  Po wyjęciu rolki szczotki sprawdź, czy zaślepki rolki szczotki ani obudowa stopy nie są uszkodzone. Ponadto usuń ewentualne śmieci zebrane na rolce szczotki.

  Załóż szczotkę z powrotem na miejsce i zablokuj, przesuwając strzałkę w kierunku symbolu blokady. Kwadratowy koniec pasuje do kwadratowego gniazda poniżej zatrzasku blokującego. Sprawdź szczotkę, obracając ją ręcznie. Jeśli się obraca, ustaw odkurzacz pionowo, włącz zasilanie i sprawdź, czy szczotka się obraca przez przezroczyste okienko szczotki.

  Jeśli szczotka nie obraca się, ponownie zdejmij stopę, wyjmij szczotkę i spróbuj użyć innej szczotki (jeśli była w komplecie z odkurzaczem). Jeśli inna szczotka działa, niedziałającą szczotkę trzeba wymienić.

  Jeśli druga szczotka również nie obraca się, skontaktuj się z firmą BISSELL.

Sprawdź, czy urządzenie stoi na poziomej powierzchni i po pozostawieniu utrzymuje pozycję pionową. Jeśli odkurzacz przewraca się, skontaktuj się z firmą BISSELL.

O BISSELL

BISSELL to rodzinna firma, która od już pięciu pokoleń przoduje na rynku domowej czystości. Pragniemy ponad wszystko poznać i zrozumieć styl życia naszych klientów i ich potrzeby czystości. W tym celu badamy środowisko domowe, w którym żyją, i ich zwyczaje związane ze sprzątaniem.

Dowiedz się więcej o nas