• prod slide

    Dokładne czyszczenie krawędzi i rogów

    Dokładne czyszczenie krawędzi i rogów dzięki technologii EdgeREACH™. Mocny akumulator 18 V oraz technologia EdgeREACH™ umożliwiają do 30 minut niewiarygodnie skutecznego czyszczenia krawędzi i rogów. 

MultiREACH™ 18V

Kompleksowe odkurzanie od krawędzi do krawędzi

Multireach™ 18V to lekki, bezprzewodowy odkurzacz kolumnowy, wyposażony w uchwyt składający się w dwie strony oraz wyjmowany odkurzacz ręczny dla łatwego czyszczenia wszystkich miejsc. Dzięki mocy 18 V odkurzacz umożliwia do 30 minut nieprzerwanej pracy, pozwalając na mniejsze lub większe porządki. Technologia EdgeREACH™ zapewnia silne ssanie przy krawędziach końcówki odkurzacza, dzięki czemu możliwe jest usuwanie brudu nawet z trudno dostępnych rogów. 

18v-MultiREACH-Orange_POL
30-m-MultiREACH-Orange_POL
advanced-MultiREACH-Orange_POL
Suction-MultiREACH-Orange_POL
Two-way fold handle back 18V_POL
Two-way fold handle forward 18V_POL

Łatwość użycia

Akumulator litowo-jonowy 18 V umożliwia do 30 minut nieprzerwanej pracy z taką samą mocą ssania. 


Lekki, bezprzewodowy odkurzacz z uchwytem zginającym się w dwie strony oraz wyjmowanym odkurzaczem ręcznym, dzięki którym możliwe jest czyszczenie powierzchni powyżej podłogi.


Dzięki technologii EdgeREACH™, wyjątkowej funkcji oferowanej wyłącznie przez BISSELL, cała moc ssania kierowana jest do krawędzi końcówki, podczas gdy kanał ssania w przedniej części jest blokowany. Rozwiązanie to umożliwia wyjątkowo skuteczne odkurzanie aż do samych listew podłogowych.


Urządzenie wyposażone jest w cyfrowy wyświetlacz, który pokazuje stan napełnienia worka, stan naładowania akumulatora oraz informację dotyczącą aktywacji funkcji EdgeREACH. 

Specyfikacja techniczna

Powierzchnia Twarde pokrycia podłogowe, dywany, schody, odkurzanie powyżej poziomu podłogi
Kolor Tytanowy / pomarańczowe akcenty
Natężenie hałasu 79 dB
Waga 2.63 kg
Typ akumulatora 18 V Li-Ion
Czas ładowania 4 godzin
Stacja dokująca Tak
Typ worka bez worka (system cykloniczny)
System filtracji zmywalny
Stopa z wieloma krętlikami Tak
Odkurzacz z wymienną rączką Tak
Składany uchwyt Tak - do sprzątania pod meblami i upraszający przechowywanie
Wymienna rolka szczotki Tak - uproszczona konserwacja
Pojemność 0.4 l
Technologia EdgeREACH™ Tak
Elementy sterujące na uchwycie Tak
Narzędzia szczotka do usuwania kurzu + dodatkowa rolka do twardych pokryć podłogowych

Polecamy Ci...

  • Zestaw akcesoriów do czyszczenia sierści
  • Narzędzie do czyszczenia schodów i tapicerki
  • Filtry do odkurzacza
  • Przedłużacz
Gdzie kupić »

Najczęściej zadawane pytania

Czy mogę pozostawiać odkurzacz MultiReach™ włączony przez cały czas?

Wszystkie odkurzacze Multireach™ wyłączą ładowanie po pełnym naładowaniu. Jednak modele 12 V należy ładować tylko po kompletnym rozładowaniu. Modele 18 V i 15,2 V mogą być podłączone do ładowarki przez cały czas.

Brak lub słabe ssanie w urządzeniu MultiReach™. Co mam sprawdzić?

• Modele 1311 i 1312 mają regulację siły ssania na uchwycie. Pamiętaj o dostosowaniu siły ssania do rodzaju czyszczenia. Ssaniem można sterować, naciskając przycisk +/- na uchwycie. Słychać będzie różnicę w dźwięku silnika — głośniejszy przy większej sile ssącej i niższy przy mniejszej.
• W odkurzaczach 1311 i 1312 zastosowano technologię EdgeReach™. Jeśli urządzenie nie działa poprawnie, sprawdź, czy wyłączono technologię EdgeReach. Jeśli nie została wyłączona, kurz będzie rozdmuchiwany z przodu urządzenia i nie będzie wciągany. Jeśli jednak chcesz używać technologii EdgeReach, naciśnij przycisk „EdgeReach” na uchwycie. Spowoduje to włączenie funkcji EdgeReach i zaświecenie kontrolek po obu stronach stopy, aby było wiadomo, że jest ona włączona. (Patrz zdjęcia poniżej).


1. Funkcja EdgeReach wyłączona — poprzeczka w górze 2. Funkcja EdgeReach włączona — poprzeczka w dół,
a niebieskie kontrolki świecą się (po obu stronach)
Sprawdź, czy stopa jest całkowicie wsunięta do korpusu urządzenia i czy odkurzacz ręczny jest całkowicie zablokowany na miejscu w korpusie urządzenia. Jeśli odkurzacz ręczny nie będzie w pełni zablokowany na miejscu na korpusie odkurzacza, urządzenie nie włączy się.
• Odłącz odkurzacz ręczny od korpusu urządzenia. Złap za uchwyt odkurzacza ręcznego i wyciągnij go.
• Sprawdź, czy pojemnik na śmieci jest pusty. Naciśnij czarny przycisk poniżej przycisku zasilania na odkurzaczu ręcznym. Pociągnij pojemnik na śmieci w dół, wyjmij filtr i ekran filtru, a następnie wysyp śmieci do kosza. (Patrz zdjęcie poniżej).


1. Naciśnij tutaj, aby odłączyć pojemnik na śmieci od odkurzacza ręcznego
2. Odciągnij, aby oddzielić pojemnik na śmieci od odkurzacza ręcznego

• Sprawdź, czy pojemnik na śmieci jest prawidłowo zamocowany do odkurzacza ręcznego. Przy zakładaniu powinno być słyszalne kliknięcie, a między pojemnikiem a pakietem baterii nie powinno być odstępów. (Patrz zdjęcie poniżej).• Odłącz odkurzacz ręczny od korpusu urządzenia. Odłącz pojemnik na śmieci od odkurzacza ręcznego i włącz urządzenie, aby sprawdzić siłę ssania w rurze silnika. (Patrz zdjęcie poniżej).


1. Sprawdź ssanie tutaj

• Jeśli w przewodzie silnika jest ssanie przy odłączonym odkurzaczu ręcznym, włącz zasilanie i sprawdź ssanie na końcu dyszy.
• Jeśli nie ma ssania, sprawdź, czy dysza nie jest zatkana. Jeśli tak, usuń przeszkodę i ponownie sprawdź ssanie.


1. Sprawdź ssanie tutaj

• Czy pojemnik na śmieci jest pełny? Jeśli jest pełny, opróżnij go. Jeśli jest pusty, sprawdź filtr i ekran filtru. Czy są brudne? Jeśli są brudne, zdejmij pojemnik na śmieci z odkurzacza ręcznego. Wyciągnij ekran filtru, który zawiera filtr, ze środka pojemnika na śmieci. Wyciągnij biały filtr (musisz odblokować filtr, aby go wyciągnąć) i umyj ekran filtru i filtr w ciepłej wodzie z łagodnym detergentem. Przed włożeniem ich z powrotem do pojemnika na śmieci sprawdź, czy są zupełnie suche. (Na zdjęciach poniżej przedstawiono, jak usunąć filtr z ekranu).


1. Filtr i ekran filtru poprawnie włożone do pojemnika na śmieci


1. Filtr zablokowany w ekranie filtru
2. Filtr odblokowany i gotowy do wyciągnięcia w celu czyszczenia
3. Ekran filtru. Można go prać.
4. Filtr wyciągnięty z ekranu filtru. Można go prać.

• Umyj wnętrze pojemnika na śmieci i ponownie zainstaluj filtry, złóż odkurzacz ręczny i zamocuj na korpusie urządzenia. Sprawdź ssanie urządzenia. Kontynuuj, jeśli w dalszym ciągu nie ma ssania.
• Zdejmij stopę i sprawdź drożność w trzech miejscach (patrz zdjęcia poniżej):


1. Sprawdź, czy dysza do czyszczenia podłogi nie jest zatkana.


2. Sprawdź, czy nie ma przeszkód
w tym miejscu
(gdzie odkurzacz ręczny jest mocowany
do urządzenia)
3. Sprawdź, czy nie ma przeszkód w tym miejscu
(gdzie stopa jest dołączana do urządzenia)

• Czy stopa jest zamocowana na swoim miejscu? Podczas poprawnego mocowania do urządzenia powinno być słyszalne kliknięcie.
• Czy urządzenie jest całkowicie naładowane? Jeśli nie, znajdź w często zadawanych pytaniach zagadnienie „Brak zasilania” i poszukaj instrukcji dotyczących ładowania.
• Jeśli po wykonaniu powyższych procedur rozwiązywania problemów siła ssąca urządzenia jest mała lub nie ma ssania w ogóle, należy skontaktować się z firmą BISSELL.

Brak zasilania w urządzeniu MULTIREACH™. Co mam sprawdzić?

• Czy akumulator jest całkowicie naładowany? Jeśli nie, przed naładowaniem sprawdź, czy urządzenie jest w wyłączone, a ładowarka jest podłączona do czynnego gniazdka sieci elektrycznej.
• Modele 1311 i 1312 wymagają pełnego, 4-godzinnego cyklu ładowania przed pierwszym użyciem; kolejne ładowania mogą trwać do 4 godzin, zależnie od stopnia rozładowania.
Modele 1311/1312 Bolt Ion z bateriami litowo-jonowymi

• Model 1313 wymaga pełnego, 8-godzinnego cyklu ładowania przed pierwszym użyciem; kolejne ładowania również wymagają pełnych 8 godzin, aby bateria zachowała pełną pojemność.

• Używaj wyłącznie ładowarki dostarczonej z odkurzaczem MultiReach; sprawdzaj, czy ładowarka jest prawidłowo podłączona do podstawy ładującej, jeśli dany model ją ma.
• Czy przewód zasilający jest pewnie podłączony do gniazdka?
o Jeśli tak, sprawdź, czy nie zadziałał bezpiecznik w domowej instalacji elektrycznej.
o Sprawdź, czy ładowarka jest prawidłowo podłączona do podstawy ładującej.
o Sprawdź, czy ładowarka jest ciepła.
o Jeśli ładowarka nie nagrzewa się podczas ładowania (patrz diagramy powyżej), może być konieczna jej wymiana. Uwaga: Ładowarka nie będzie się nagrzewać, jeśli urządzenie jest już naładowane lub prawie naładowane.
• Jeśli po wykonaniu wszystkich tych czynności w dalszym ciągu nie ma zasilania, skontaktuj się z firmą BISSELL.

Odkurzacz MULTIREACH™ wydmuchuje kurz. Co mam sprawdzić?

• Czy pojemnik na śmieci jest pełny?
o Jeśli pojemnik na śmieci jest pełny, opróżnij go.
o Jeśli jest pusty, sprawdź, czy nie brakuje filtru i ekranu filtru, a jeśli są, sprawdź, czy są poprawnie zamontowane w pojemniku na śmieci (filtr blokuje się w ekranie filtru). (Patrz zdjęcia poniżej).


1. Filtr i ekran filtru poprawnie włożone do pojemnika na śmieci1. Filtr zablokowany w ekranie filtru
2. Filtr odblokowany i gotowy do wyciągnięcia w celu czyszczenia
3. Ekran filtru. Można go prać.
4. Filtr wyciągnięty z ekranu filtru. Można go prać.

• Czy nie brakuje filtru? Jeśli tak, należy go zamówić. Nie wolno korzystać z urządzenia bez filtru i ekranu filtru. Może to spowodować uszkodzenie silnika i unieważnienie gwarancji.
• Czy filtr lub ekran filtru jest brudny?
o Jeśli tak, zdemontuj pojemnik na śmieci z odkurzacza ręcznego. Wyciągnij ekran filtru, który zawiera filtr, ze środka pojemnika na śmieci. Wyciągnij biały filtr (musisz odblokować filtr, aby go wyciągnąć) i umyj ekran filtru i filtr w ciepłej wodzie z łagodnym detergentem. Przed ponownym zamontowaniem filtrów w pojemniku na śmieci sprawdź, czy są całkowicie suche a wnętrze pojemnika jest czyste. (Na zdjęciach poniżej przedstawiono, jak usunąć filtr z ekranu).


1. Filtr i ekran filtru poprawnie włożone do pojemnika na śmieci


1. Filtr zablokowany w ekranie filtru
2. Filtr odblokowany i gotowy do wyciągnięcia w celu czyszczenia
3. Ekran filtru. Można go prać.
4. Filtr wyciągnięty z ekranu filtru. Można go prać.

• Wymyj wnętrze pojemnika na śmieci przed zamontowaniem filtrów, aby dokładnie zamontować filtry.
• Czy pojemnik na śmieci jest prawidłowo zatrzaśnięty na miejscu?
o Jeśli nie, zdemontuj pojemnik na śmieci i zamontuj go ponownie. Zatrzaśnięciu na korpusie odkurzacza ręcznego powinien towarzyszyć odgłos kliknięcia.
o Jeśli odkurzacz w dalszym ciągu wydmuchuje kurz, skontaktuj się z firmą BISSELL.

Szczotka w odkurzaczu MULTIREACH™ nie obraca się. Co mam sprawdzić?

• Sprawdź, czy zasilanie szczotki jest włączone. Jeśli nie, szczotka nie będzie się obracać. Uwaga: Włącznik szczotki jest wyłączany za każdym razem, gdy odkurzacz jest wyłączany.
• Sprawdź, czy nic nie blokuje rolki szczotki.
o Jeśli są przeszkody...
 Urządzenie wyposażono w zabezpieczenie rolki, które wyłącza ją, gdy większy przedmiot zablokuje szczotkę.
 W takim przypadku należy wyłączyć urządzenie i usunąć blokadę.
 Przed ponownym włączeniem urządzenia należy odczekać 15 sekund na ostygnięcie silnika. Po upływie tego czasu szczotka powinna działać normalnie.
o Jeśli nie widać przeszkód...
 Może być konieczne wyczyszczenie rolki szczotki ze śmieci. Wyłącz odkurzacz i odwróć szczotką do siebie
 Z prawej strony na stopie u dołu urządzenia znajduje się mechanizm blokujący. Jeśli jest zablokowany, suwak wskazuje symbol blokady. Aby odblokować, przesuń strzałkę w kierunku symbolu odblokowania. (Patrz zdjęcia poniżej).


1. ZABLOKOWANE                           2. ODBLOKOWANE

• Podnieś zatrzask, wyjmij szczotkę z podstawy i wyczyść ją ze śmieci. (Zobacz na zdjęciach poniżej, gdzie jest zatrzask).
o Uwaga: Nie ma paska do wyjęcia i sprawdzenia.


• Po wyjęciu rolki szczotki sprawdź, czy zaślepki rolki szczotki ani obudowa stopy nie są uszkodzone. Ponadto usuń ewentualne śmieci zebrane na rolce szczotki.
• Załóż szczotkę z powrotem na miejsce i zablokuj, przesuwając strzałkę w kierunku symbolu blokady. Kwadratowy koniec pasuje do kwadratowego gniazda poniżej zatrzasku blokującego. Sprawdź szczotkę, obracając ją ręcznie. Jeśli się obraca, ustaw odkurzacz pionowo, włącz zasilanie i sprawdź, czy szczotka się obraca przez przezroczyste okienko szczotki.
• Jeśli szczotka nie obraca się, ponownie zdejmij stopę, wyjmij szczotkę i spróbuj użyć innej szczotki (jeśli była w komplecie z odkurzaczem). Jeśli inna szczotka działa, niedziałającą szczotkę trzeba wymienić.
• Jeśli druga szczotka również nie obraca się, skontaktuj się z firmą BISSELL.

Uchwyt odkurzacza MULTIREACH® nie chce stać pionowo. Co zrobić?

Sprawdź, czy urządzenie stoi na poziomej powierzchni i po pozostawieniu utrzymuje pozycję pionową. Jeśli odkurzacz przewraca się, skontaktuj się z firmą BISSELL.

Gdzie znajdę oznaczenie modelu i numer seryjny odkurzacza MULTIREACH™?

Oznaczenie modelu i numer seryjny znajdują się z tyłu odkurzacza ręcznego.

Dlaczego akumulatory litowo-jonowe?

• Siła ssąca nie maleje
o Model 1311 działa około 40 minut z normalną siłą ssania i około 28 minut ze ssaniem maksymalnym.
o Model 1312 działa około 30 minut z normalną siłą ssania i około 20 minut ze ssaniem maksymalnym.
o Model 1313 działa około 15 minut (w tym modelu nie ma regulacji ssania).
• Lżejszy i bardziej kompaktowy
o Akumulator NiMH ma taki sam ciężar i wymiary jak akumulator litowo-jonowy.
• Długi okres przechowywania
o Akumulatory NiMH mogą codziennie rozładowywać się o 1–5% swojej pojemności. Akumulatory litowo-jonowe mogą zachowywać energię nawet przez miesiące przechowywania.
• Prosta konserwacja, brak efektu pamięci akumulatora